Про стан водопостачання в селищі Ворзель

У квітні 2016 року відбулася сесія Ворзельської селищної ради. Питання , що винесені були на обговорення, дійсно важливі. Першим надали слово директору КП Ірпіньводоканал Олександру Маркушину.

Він докладно розповів про стан водопостачання в селищі і завірив, що підприємство налаштоване на плідну співпрацю з місцевою владою та громадою Запевнив, що кожне звернення громадян буде докладно розглянуто з відповідною реакцією (усуненням недоліків або виконанням робіт). Взагалі, це сталося вперше, щоб керівник Водоканалу звітутвався перед селищними депутатами, що було відзначено депутатським корпусом Ворзеля. Щодо конкретних справ, то йшлося про необхідність закільцювання водогонів для того, щоб вода не застоювалася і була завжди чистою. Була озвучена інформація, що по Ворзелю добово видобувається 570 кубів. води в той час, коли є дозвіл на 2700. Наразі по Ворзелю будуватимуться два об'єкти. Це свердловина на 600 куб. м води, також будуть перебурювати свердловину на вулиці. Лесі Українки. Ці роботи здійснюватимуться з компаніями, що зараз зводять багатоповерхівки у Ворзелі. Олександр Маркушин запевнив, що на жоден із об'єктів, які зводяться або навіть побудовані, не буде підписано дозвільної документації, поки не будуть здійснені роботи по водозабезпеченню цих об'єктів в таких об'ємах, щоб не страждали місцеві мешканці. Він також зазначив, що в найближчих планах Ірпіньводоканалу повна диспетчеризація для автоматичної перекачки води в регіоні, де її бракує або де є надлишок з метою рівномірної подачі. Друге - це проведення Українською геологічною компанією повної ревізії водних ресурсів регіону. На сьогодні норма видобутку води для Водоканалу становить 36 тис. кубів. Ця норма має бути перезатверджена після проведення експертизи. А також створення повноцінного сайту Водоканалу, де кожний користувач матиме власну сторінку для відслідковування стану взаєморозрахунків з підприємством. Також в Бучі найближчими днями відкривається Центр надання адмінпослуг, де п'ять днів на тиждень буде працювати представник Водоканалу. Це значно облегшить для жителів Ворзеля відслідковування взаєморозрахунків та отримання потрібної інформації. Найбільшою проблемою для Ворзеля є доведення до експлуатаційної норми тих водогонів, що закопала фірма Крайбуд за минулої каденції. В районі Лесі Українки це питання вирішиться за рахунок побудови свердловини, яка запланована найближчим часом. Більш складна ситуація в Кичеєві. Там потрібно докласти 600 м труби. Але її прокласти просто так неможливо. Потрібно робити проект, а відповідно і шукати додаткові кошти. В районі санаторію "Зірка", де йде багатоповерхова забудова, є також проблеми з водопостачанням. Але йдуть перемовини із забудовниками про буріння свердловини та будівництво станції другого підйому. Також Водоканал зразу після свят розпочне будівництво свердловини в районі парку Перемога. Її будівництво зніме напругу з водопостачанням в районі озера. Роботи також будуть здійснюватися за участі забудовника. Непроста ситуація з водою і по вул. Ворошилова. Взагалі необхідно бурити нові свердловини, реконструювати старі і робити закільцьовку, тоді і вода буде завжди чистою, і тиск буде підтримуватися постійно. Адже більшість існуючих сверловин дають по 6-8 кубів, а при реконструкції їх потужність зростає в рази. Великою проблемою залишається якість води. Маркушин повідомив, що раз на тиждень Водоканал робить аналізи води по регіону. Але перевищення вмісту заліза є природним фактором для місцевих надр. Тому з часом треба буде в будь-якому випадку ставити станцію знезалізнення води. Було наголошено, що насувається літній сезон поливу. І це ще одна додаткова проблема. Якщо протягом року для Ворзеля вистачає 500 кубів на добу, то серед літа і 1000 не вистачає. А треба знати:10 соток безперевного поливу за витратами води дорівнює споживанню одного багатоквартирного будинку. Цього року створено 3 бригади, які будуть об'їжджати регіон і слідкувати за використанням води. Справа в тім, що та частина населення, яка встановила лічильники, платить і за використану воду за полив. А ті, у кого лічильників нема, фактично її крадуть. Ворзельці, які десятиліттями звикли отримувати воду із сверловин санаторіїв, досі не можуть збагнути, що вона має ціну, як і електроенергія і газ. При ревізії водогонів, зокрема в Кичеєвому, було відкрито 140 самовільних врізів. Розуміючи, що так, як раніше, більше не буде, частина порушників уклала договори, а решта - лише після того, як їм відрізали водопостачання. Тим більше, що на даний час розцінки Водоканалу найнижчі на Київщині. Якщо куб води у на с коштує 4.66 грн., то за бутильовану воду за літр доводиться викладати майже стільки ж. Також питання стосувалися стоків. На що директор Водоканалу повідомив, що найближчим часом планується будівництво на межі Ворзеля і Бучі каналізаційно-насосної станції. Для проектування вишукується 180 тис. грн - це саме та сума, яка необхідно, щоб побудувати станцію, яка не наносила шкоду природі і людям. Водоканал також пропонує послуги по вивозу стоків за ціною 190 грн. за машину. Присутні звернули увагу на застарілі труби. На що доповідач відповів: ті труби, які передані на обслуговування Водоканалу, утримуються в належному стані. Але у Ворзелі, виявляється, є і приватні трубопроводи - їхній стан не тримається на контролі. На завершеня представник Водоканалу повідомив, що між його організацією та владою йде конструктивний діалог. Обидві сторони зацікавлені навести лад в системі водопостачання. Зі свого боку, Лариса Федорук звернула увагу доповідача на необхідність врегулювати питання з санаторними закладами, звідки історично отримував воду Ворзель. Зараз же ситуація змінилася кардинально, тому треба шукати компромісні рішення. Депутати оцінили роботу Водоканалу задовільною за умови виконання обіцяних обсягів робіт для повного забезпечення водою селища Ворзель.

Алла Багірова