Квітнева сесія 2016. Підсумки.

28 квітня відбулася чергова сесія Ворзельської селищної ради.

Депутати заслухали звіт про виконання бюджету селища у першому кварталі 2016 року.  По доходах він перевищений на 57,5% відносно плану і становить 3459,8 тис. грн.

Про НДГ "Ворзель"

- Розглянуто питання про надання попередньої згоди на взяття на баланс ВСР будвель НДГ "Ворзель". Це стосується об'єктів інфрастуктури та капітальних споруд. Як зазначила Ворзельський селищний голова  Лариса Федорук, це лише перший крок. Жителі Учгоспу є частиною громади Ворзеля і звертаються з проблемами до місцевої влади, а вирішити їх нема можливості, бо всі мережі на балансі Університету  біоресурсів. Отже, ВСР звернулася до керівництва з відповідною пропозицією, щоб дати початок розгляду цього питання керівництвом  НУБІП та Міністерством освіти і науки

Про черговість на отримання ділянок під забудову учасниками АТО

- Було ухвалено Положення, прийняте Координаційною радою учасників АТО при Ворзельській селищній раді,  щодо надання земельних ділянок під забудову. Положення має шість ступенів черговості, але ключовим принципом є постійне проживання у Ворзелі не менше трьох років. Також був затверджений перелік документів, які необхідні для визначення черговості  Координаційною радою.

У ході обговорення виникло протиріччя відносно терміну проживання. Представник громади Ігор Грибенко запропонував прибрати з Положення обмеження щодо терміну проживання. Заперечення на цю пропозицію надійшли від членів Координаційної ради: "У розробці Положення брало участь 39 сімей учасників АТО, які наполягають на даній нормі, аби забезпечити першочерговість у наданні земельних ділянок саме ворзелянам". Норми, закладені в Положенні, мають служити запобіжником проти можливих корупційних дій збоку будь-яких сторонніх відомств, які намагатимуться скористатися правом на отримання земельних ділянок саме у Ворзелі поза уже існуючою чергою із місцевих атовців. А їх у Ворзелі - 41.

Тож, депкорпус за мінусом двох депутатів, які утрималися, ухвалив Положення з тим, що до нього за необхідності можна вносити зміни.

Про розробку детального плану територій

- В числі земельних питань - розробка детального плану території трьох ділянок, які передбачені для учасників АТО. Депутат Марина Христюк наполягала включити до їх числа четверту ділянку. Виступаюча секретар ради зауважила, що кожен проект потребує коштів із бюджету. Наразі невідкладним питанням є розробка детального плану ділянок, передбачених для атовців. Натомість депутат Христюк і окремі присутні в залі вважають даний аргумент непереконливим. Навіть відбулася невеличка перепалка. Один з членів регламентної комісії, яка, за словами Марини Христюк, наполягає на включенні і третьої ділянки у порядок денний, зауважив, що під час комісії цю пропозицію ніхто не підтримав. Після обговорення переважною більшістю депутати проголосували за розробку детального плану двох ділянок.

Про Програму відзначення кращих працівників

- Була прийнята Програма відзначення та заохочення працівників підприємств, громадських організацій, колективів та окремих громадян за рекомендацією керівників підприємств. Передбачається відзначення кращих працівників подяками та премією в сумі  від 100 до 500 грн. Для Почесних громадян грошова винагорода - до 2000 грн.

Про Ворзельську амбулаторію

- Підтримала сесія і звернення депутата Андрія Старушенка - направити запит до керівництва Ірпінської міської лікарні для отримання роз'яснень щодо діяльності Ворзельської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.  За Постановою Міністерства охорони здоров'я передбачено скорочення штату амбулаторії. Але після проведених перемовин  керівництво Ірпеня дало згоду на призупинення скорочення медичного персоналу амбулаторії . Депутатський корпус Ворзеля вважає за необхідне отримати письмове підтвердження даних гарантій. Тому було прийнято рішення підтримати депутатський запит  зупинити процес проведення реформи , яка має тривати до 2020 року, до завершення процесу добровільного об’єднання територіальних громад ( Ворзельська рада прийняла рішення про надання згоди на добровільне об’єднання з Бучанською об’єднаною територіальною громадою) .

Алла Багірова