Щодо адміністративного збору при реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання

З 4 квітня 2016 року за реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання замість державного мита стягується адміністративний збір, який становить 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» від 10.12.2015 №888 встановлено, що за реєстрацію місця проживання і за зняття з реєстрації місця проживання стягується адміністративний збір. У випадку проведення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання, адміністративний збір сплачується одноразово. Законодавством передбачено такі терміни реєстрації: - для новонародженої дитини – протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження; - для громадян України, а також іноземців чи осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання. У випадку порушення строків реєстрації, адміністративний збір сплачується в розмірі – 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати. Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" з 01 січня 2017 збільшується розмір мінімальної заробітної плати, який становитиме - 3200 грн. Однак, з 01.01.2017 року на підставі п. 4 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 06.12.2016 № 1774-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” мінімальна заробітна плата у розмірі 3200 гривень не застосовується для розрахунку розміру плати за надання адміністративних послуг. Для розрахунку застосовується прожитковий мінімум у розмірі 1684 грн. Таким чином, особам, які бажатимуть здійснити реєстрацію місця проживання або зняття з реєстрації місця проживання з 01.05.2017 року доведеться сплатити адміністративний збір у сумі: - 14,31 грн. (0,0085 мінімальної заробітної плати) - у разі звернення особи протягом встановленого строку; - 42,94 грн. (0,0255 мінімальної заробітної плати) - у разі звернення особи з порушенням встановленого строку.