Строкова військова служба 2018 в Україні

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №33/2018

Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році

Відповідно до пункту 17 частини першої статті 106 Конституції України та на виконання Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" постановляю:

1. Звільнити в запас із Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань:

1)  військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у квітні - травні, серпні 2018 року;

у жовтні - листопаді 2018 року;

2)  інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у квітні - травні 2018 року;

у жовтні - листопаді 2018 року.

1. Визначити на 2018 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

1)  квітень - травень;

2)  жовтень - листопад.

1. Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу:

1)  у квітні - травні 2018 року;

2)  у жовтні - листопаді 2018 року.

1. Кабінету Міністрів України визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2018 році.
  2. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити виконання заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням у 2018 році чергових призовів громадян України на строкову військову службу.
  3. Міністерству інфраструктури України забезпечити за заявками Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної спеціальної служби транспорту перевезення осіб, зазначених у статтях 1 і 3 цього Указу, з додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення згідно з діючими тарифами.
  4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 1 статті 3, який набирає чинності з 1 березня 2018 року, та пункту 2 статті 3, який набирає чинності з 1 вересня 2018 року.

Президент України  П.ПОРОШЕНКО

15 лютого 2018 року

Строкова військова служба 2018 в Україні

Який вік вважається призовним?

До української армії можуть потрапити усі хлопці, яким виповнилося 20 років, при цьому граничним віком для проходження служби у воєнних підрозділах країни є 27 років. Важливо зазначити, що по бажанню службу в армії можуть проходити і молодші хлопці, при цьому примушувати військкомат не має права

Позитивним нововведенням для призовників 2018-го року стане збільшення одноразової грошової допомоги від держави, яка з нового року складатиме 6500 гривень.

Що загрожує у разі ухилення від служби в армії?

Якщо юнак не відповість на повістку або ж змінить своє місце проживання, то він буде вимушений заплатити штраф у розмірі 120 гривень. Якщо таке правопорушення було скоєне декілька разів, то розмір адміністративного штрафу може сягнути 15 прожиткових мінімумів. В окремих випадках громадян буде підпадати під статтю Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі на строк більше 3-х років.

У якому разі можна отримувати відстрочку від армії?

Відстрочка від армії 2018 отримується наступними категоріями громадянами:

• ​ Хлопці, які виступають у якості годувальника (дітей чи родичів-інвалідів, які не спроможні заробляти на життя самостійно;
  •  Громадяни з двома дітьми молодше 10-ти років;
  • Юнаки, які мають вагітну дружину;
  •  Юнаки, дружина яких має певну категорії інвалідності. * Також це відноситься до тих громадян, які мають дітей-інвалідів.
  •  Особи, що не можуть проходити строкову службу із-за незадовільного стану здоров’я.
  •  Юнаки, які вже відслужили за кордоном;
  •  Громадяни, що навчаються у ВНЗ;
  •  Громадяни, що працюють вчителями, лікарями чи поліцейськими у місцевій лікарні.
  •  Юнаки, у який помер брат чи сестра під час проходження військової служби;
  •  Особи, що знаходяться під слідством.

Чи можуть строковиків відправляти в АТО?

Сьогодні більшість юнаків, коли чують про строкову службу в армії, бояться того, що їм доведеться бути на лінії фронту. Проте, як заявляють представники Генштабу, юнаки, що будуть призиватися до армії у 2018 році, не будуть допускатися на лінію фронту. Відправляти призовників в АТО строго забороняється українською військовою доктриною, адже там недвозначно сказано, що солдати-строковики не можуть допускатися до військових операцій як на батьківщині, так і закордоном. Звичайно, ті солдати, які добровільно захочуть долучитись до антитерористичної операції на сході України. У такому разі доброволець має пройти попередні учіння і підписати контракт зі ЗСУ лише після їх успішного проходження.