Інформація щодо сплати земельного податку

Ворзельська селищна рада звертає увагу громадян на те, що відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ) нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами державної фіскальної служби (далі - органи ДФС), які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

ПКУ встановлено, що земельний податок — це обов’язковий платіж, який, справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), та постійних землекористувачів (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПКУ)

Сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Від сплати податку звільняються
  • інваліди першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, передбачених у ст.281 ПКУ.

Звертаємо увагу на те, що громадянам слід мати на увазі: якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ. Крім того, на суму несвоєчасно сплаченого податкового зобов’язання з плати за землю нараховується пеня в порядку, визначеному ст.129 ПКУ.

Нагадуємо, що фізичні особи-платники податків повинні сплачувати податки та збори через установи банків або поштові відділення, обов’язково зазначаючи прізвище, ім’я, по-батькові та індентифікаційний номер платника.

У випадку неотримання податкового повідомлення-рішення про внесення земельного податку з фізичних осіб за попередні періоди рекомендуємо звернутися до Ірпінського відділення ГУ ДФС у Київській області (вул. Шевченка, 2, м. Ірпінь) в кабінет 401.