Пенсійний фонд інформує!

Пенсійний фонд України отримав серверну систему Oracle, що, насамперед, поліпшить обслуговування пенсіонерів, які зможуть відстежувати свої пенсії у режимі “онлайн”.

Завдяки новому обладнанню, Пенсійний фонд отримав можливості для більш ефективної та надійної обробки інформації. Зникне необхідність звертатися до інспектора, з’ясовуючи кількість стажу та розмір пенсії. В об'єднаній системі є можливість зайти до свого кабінету, подивитися всі ці дані і навіть в перспективі змоделювати свою майбутню пенсію.

Одна з послуг, SMS-інформування про розмір пенсії та її перерахунок, вже почне функціонувати найближчим часом та буде здійснюватися на центральному рівні з визначеним переліком інформації для повідомлень. Наразі, даний функціонал працює для наповнення бази даних для подальшої розсилки інформації

Дану послугу можна отримати двома шляхами:
  • особисто звернутися до Ірпінського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області;
  • завдяки внесенню інформації про згоду на отримання повідомлення через Веб – портал електронних послуг, що надаються Пенсійним фондом України. Можливість роботи надається для користувачів, що зайшли на Веб – портал за допомогою електронно – цифрового підпису - закладка “Налаштування” в меню “Особистий кабінет”.

При цьому користувачу надається можливість введення факту згоди на отримання повідомлень та визначення каналів інформування, а саме:

• “Надаю згоду на отримання повідомлень від ПФУ на Веб – портал”;
  • “Надаю згоду на отримання інформації від ПФУ на номер мого мобільного телефону”;
  • “Надаю згоду на отримання інформації від ПФУ на адресу моєї електронної пошти”.

Для отримання детальної інформації щодо отримання послуги SMS-інформування звертатися до Ірпінського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4 кабінет № 1), або зателефонувавши на телефонні номери: (04597) 60-7-53; 54-7-22.

Заробітна плата у конверті: вигода чи небезпека?

Якщо роботодавець віддає своїм працівникам заробітну плату «в конверті» без оформлення трудового договору, без занесення відповідного запису про місце роботи в трудовій книжці або, якщо заробітна плата нарахована згідно розрахункової відомості менше тієї суми, що знаходиться «в конверті» - працівник втрачає:

Офіційну щомісячну заробітну плату, із розрахунку якої буде призначатися трудова пенсія по новому пенсійному законодавству, а при роботі без договору – і весь трудовий стаж;

Заробітну плату під час щорічної відпустки (відпускні) і саму відпустку, що належить працівникові по закону;

Грошову компенсацію за невикористані дні відпустки;

Суму індексації заробітної плати у зв’язку з підвищенням цін;

Всі доплати, що передбачені трудовим законодавством: за роботу в нічний час, за понаднормові роботи і роботу у святкові дні тощо;

Допомогу по тимчасовій непрацездатності на час лікарняного (лікарняні), а жінки ще й допомогу по вагітності та пологам;

Оплату та суму відпустки  по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (а при необхідності – відпустку до 6-річного віку);

Суму належного щомісячного  відшкодування збитку  у випадку трудового каліцтва або профзахворювання (регрес), а також одноразової виплати допомоги (в т.ч. родині у випадку смерті працівника);

Вихідну допомогу (середньомісячну заробітну плату) при звільненні працівника під час скорочення штатів;

Допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від офіційної середньомісячної заробітної плати;

Інші можливості повернути через звернення до суду належні працівникові суми грошової допомоги, компенсації і взагалі пред‘явити претензії роботодавцю, тому що працівник працює на нелегальному положенні.

Розрахунок пенсійних виплат обліковується через суми проведених відрахувань, тому необхідно пам’ятати: нелегальна заробітна плата обов’язково матиме негативні явища, а саме: для роботодавців – штрафи та кримінальну відповідальність, для працівників – відсутність пенсії та соціальну незахищеність.

Працівники органів Пенсійного фонду України постійно закликають до оформлення трудових відносин легально, щоб не дати українцям бути ошуканими. Отримати державні гарантії у сфері праці та соціального захисту можуть лише ті люди, які працюють офіційно і мають «білу» заробітну плату. Достойна пенсія, лікарняні, послуги Служби зайнятості, оплачувана відпустка – усе це недоступно для тих, хто отримує зарплату в конверті.

Звертаємо увагу, що у разі порушення прав застрахованих осіб при виплаті заробітної плати у розмірі, меншому ніж гарантовано Державою (3,723 грн.), або примушення до написання заяви про переведення на скорочений робочий час та інших порушень норм чинного законодавства про працю необхідно звертатись до Головного управління Держпраці в Київській області або її територіальних представників на місцях.