Інформація щодо змін порядку оформлення житлової субсидії з 01 жовтня 2018 року

17 жовтня 2018 року було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України за № 841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Так, з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняку великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця (якщо він не платить податок за працівника).

Право на допомогу від уряду мають ті сім'ї, опалювальна (а не загальна) площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для приватного будинку.

У разі, якщо член домогосподарства не має доходів, чи знаходиться у складних життєвих обставинах-через хворобу, або у складі сім'ї є працездатні алко - або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), субсидію має право призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку або отримують пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та діти з інвалідністю.

Обов'язковий платіж

Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов'язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило лише на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.

Без обов'язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати наступні категорії осіб:

• безробітні у сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій має право прийняти позитивне для заявника рішення;
  • безробітні у місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;
  • громадяни, які працюють закордоном і платять там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді домогосподарство в Україні, де зареєстрована така особа, має можливість отримати субсидію на загальних умовах.

Якщо субсидію на новий 2018-2019 рік вже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення в жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися онлайн сайті Мінсоцполітики.