Визначні місця

Перелік основних історичних пам’яток та визначних місць селища Ворзель

 1. Будинок поміщика Й. Пеховського — саме з його ініціативи та на його землях виник Ворзель. Нині в ньому живуть кілька сімей. Будинок знаходиться в жалюгідному стані, поступово розвалюється, вул. Пшеничного, 19.
 2. Будинок Я. Оршанського, який першим придбав ділянку у Ворзелі.
 3. Окремі котеджі Будинку творчості композиторів — саме у цих котеджах були створені видатні музичні твори українських композиторів, наприклад опери «Тарас Шевченко» та «Ярослав Мудрий» Г Майбороди, опера «Богдан Хмельницький» К. Данькевича, симфонії А. Штогаренка та багато ін.
 4. Колишній будинок визначної української актриси Г. Борисоглібської (на території Будинку творчості композиторів).
 5. Будинок українського композитора Б. Лятошинського, вул. Леніна.
 6. Будинок одного з перших авіаторів Росії Г. Горшкова, першого пілота першого у світі багатомоторного літака «Ілля Муромець — Київський». Його ім’я стояло поряд з іменами М. М. Єфімова, С. І. Уточкіна, П. М. Нестєрова, а дружина Г. Горшкова була першою російською жінкою, яка піднялася у повітря на аероплані, вул. Великого Жовтня, 56
 7. Будинок в якому у 1921—1923 рр. жив український письменник, жертва сталінських репресій В. Підмогильний. Тут були написані його твори «Остап Шаптала», «Собака» та деякі інші, вул. Великого Жовтня, 56
 8. Будинок В. Шульгіна — політичного діяча, члена Тимчасового комітету Державної Думи, який разом з Гучковим прийняв зречення останнього російського царя Миколи ІІ. В. Шульгін був одним із ідеологів створення білої гвардії, одним із засновників Добровольчої армії, а також автором унікальних книг-спогадів «Дні», «1920-й рік», «Три столиці», «Листи до емігрантів» та ін., нині — будинок Ощадбанку.
 9. Будинок видатного письменника Ю. Збанацького. У ньому усе зберігається у такому вигляді, як було за його життя.
 10. Будинок письменника Д. Бедзика.
 11. Будинок графині Н. Уварової (Терещенко). У ньому за часів СРСР у шкільному кінотеатрі «Космос» відбувся прем’єрний показ фільму О. Роу «Легенда про Мальчиша-Кибальчиша».
 12. Тюльпанове дерево.
 13. Березовий гай
 14. Пам’ятник загиблим під час Великої Вітчизняної війни, Ворзель.
 15. Пам’ятник загиблим під час Великої Вітчизняної війни, Кичеєвський цвинтар.
 16. Пам’ятник на місці будинку підпільників-героїв Н. та М. Білостоцьких.
 17. Могили ворзельських підпільників-героїв Н. та М. Білостоцьких та П. Трегубова, Кичеєвський цвинтар.