Визначні місця
Перелік основних історичних пам’яток та визначних місць селища Ворзель
- Будинок поміщика Й. Пеховського — саме з його ініціативи та на його землях виник Ворзель. Нині в ньому живуть кілька сімей. Будинок знаходиться в жалюгідному стані, поступово розвалюється, вул. Пшеничного, 19.
- Будинок Я. Оршанського, який першим придбав ділянку у Ворзелі.
- Окремі котеджі Будинку творчості композиторів — саме у цих котеджах були створені видатні музичні твори українських композиторів, наприклад опери «Тарас Шевченко» та «Ярослав Мудрий» Г Майбороди, опера «Богдан Хмельницький» К. Данькевича, симфонії А. Штогаренка та багато ін.
- Колишній будинок визначної української актриси Г. Борисоглібської (на території Будинку творчості композиторів).
- Будинок українського композитора Б. Лятошинського, вул. Леніна.
- Будинок одного з перших авіаторів Росії Г. Горшкова, першого пілота першого у світі багатомоторного літака «Ілля Муромець — Київський». Його ім’я стояло поряд з іменами М. М. Єфімова, С. І. Уточкіна, П. М. Нестєрова, а дружина Г. Горшкова була першою російською жінкою, яка піднялася у повітря на аероплані, вул. Великого Жовтня, 56
- Будинок в якому у 1921—1923 рр. жив український письменник, жертва сталінських репресій В. Підмогильний. Тут були написані його твори «Остап Шаптала», «Собака» та деякі інші, вул. Великого Жовтня, 56
- Будинок В. Шульгіна — політичного діяча, члена Тимчасового комітету Державної Думи, який разом з Гучковим прийняв зречення останнього російського царя Миколи ІІ. В. Шульгін був одним із ідеологів створення білої гвардії, одним із засновників Добровольчої армії, а також автором унікальних книг-спогадів «Дні», «1920-й рік», «Три столиці», «Листи до емігрантів» та ін., нині — будинок Ощадбанку.
- Будинок видатного письменника Ю. Збанацького. У ньому усе зберігається у такому вигляді, як було за його життя.
- Будинок письменника Д. Бедзика.
- Будинок графині Н. Уварової (Терещенко). У ньому за часів СРСР у шкільному кінотеатрі «Космос» відбувся прем’єрний показ фільму О. Роу «Легенда про Мальчиша-Кибальчиша».
- Тюльпанове дерево.
- Березовий гай
- Пам’ятник загиблим під час Великої Вітчизняної війни, Ворзель.
- Пам’ятник загиблим під час Великої Вітчизняної війни, Кичеєвський цвинтар.
- Пам’ятник на місці будинку підпільників-героїв Н. та М. Білостоцьких.
- Могили ворзельських підпільників-героїв Н. та М. Білостоцьких та П. Трегубова, Кичеєвський цвинтар.