Кампанія «Декларування доходів громадян — 2016» триває

Декларування доходів є конституційним обов’язком громадян. Сплата податку на доходи фізичних осіб має важливе соціально-економічне значення, оскільки його частка в зведеному бюджеті складає майже 50%, у місцевих бюджетах він є одним із основних джерел надходжень.

Станом на 01.04.2016 року надходження податку на доходи фізичних осіб становить 91,9 млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ця сума збільшилась  на 31,2 мільйони гривень.

Підставами для обов’язкового подання декларації, серед іншого, є отримання громадянами доходів від особи, що не є податковим агентом, додаткових благ не від працедавця, доходів від надання в оренду майна, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, отримання благодійної допомоги від фізичної особи, іноземних доходів, інвестиційних доходів, доходів від продажу рухомого та нерухомого майна.

Окрім цього, громадяни можуть подати декларацію про доходи для отримання права на податкову знижку. Податкова знижка – це сума витрат, понесених платником податку, на яку дозволено зменшити його річний оподаткований дохід у випадках, передбачених законодавством. Наприклад, це можуть бути суми, сплачені платником податку на користь закладів освіти або ж передані у вигляді пожертвувань або благодійних внесків до неприбуткових організацій, суми витрат, сплачені за власний рахунок страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків, частина суми процентів за іпотечним кредитуванням.

 

За І квартал 2016року до Ірпінської  ОДПІ ГУ ДФС у Київській області  526 громадян подали декларацію про одержані доходи за минулий рік на суму 21,6 млн грн.. З них 309 – для отримання податкової знижки, 217 громадян задекларували доходи від отриманої спадщини,подарунків та  від продажу майна,тощо.

 

Шановні громадяни! Не відкладайте свій візит до податкової інспекції на

останній день подання декларацій.

Ірпінська ОДПІ  закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації.

 

 

Ірпінська ОДПІ

Читайте также: