Пенсійний інформує щодо внутрішньо переміщених осіб

17 березня 2016 року набрали чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 05.11.2014 № 637, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 167, призначення та продовження виплати пенсій та усіх видів соціальної допомоги та компенсацій внутрішньо переміщеним особам відтепер здійснюються лише виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв ПАТ «Державний ощадний банк України». Такі виплати можуть здійснюватися за бажанням особи з доставкою додому, з компенсацією витрат за надання таких послуг.

Призначені починаючи з 01.05.2016 р. пенсії (щомісячне довічне грошове утримання), усі види соціальної допомоги та компенсації, довічні державні стипендії,що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, виплачуються через рахунки та мережу установ і пристроїв Ощадбанку.

Також починаючи з 01.07.2016 р. виплата пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, довічних державних стипендій за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду країни, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ і пристроїв Ощадбанку.

Змінами передбачено, що для ідентифікації одержувачів пенсій – переселенців та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Строк дії карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, встановлюється до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта Ощадбанку перші 2 рази кожні шість місяців, у подальшому – кожні 12 місяців. Після завершення строку дії картки вона перевипускається за рахунок банку.

За відсутності проходження фізичної ідентифікації одержувачів пенсій Ощадбанк зупиняє видаткові операції за поточним рахунком до моменту звернення клієнта.

Варто зазначити, що постановою КМУ від 14.03.2016 р. № 167 також внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою від 01.10.2014 р. Ці зміни набрали чинності з 17.03.2016 р.

Всім внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсію поштою або через інші банки, необхідно найближчим часом надати до територіального управління пенсійного фонду заяву про відкриття  рахунку в ПАТ «Ощадбанк».

 

Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені

 

Читайте также: