Один робочий день селищного голови

Ніколи б не подумала, що населений пункт, в якому мешканців не дотягує і до семи тисяч, може потребувати таких шалених темпів в роботі. Цілий день ми переїжджали з місця на місце, хоча домовленість була поспілкуватися в кабінеті на теми, які цікавлять ворзелян. Не вдалося: дзвоник за дзвоником, всюди потрібна або порада, або критичний погляд, або дружня підтримка.

Ранок 28 квітня почався з чергової сесії. Підготовка до якої теж не просто собі пересування папірців. Кожне питання, винесене в порядок денний — це тривалий процес обговорення, підготовки, узгодження та затвердження в депутатських комісіях. Цього разу сесія проходила в робочій атмосфері. Був запрошений начальник КП «Ірпіньводоканал», затверджувалося Положення про надання земельних наділів атошникам, були і відмови у наданні дозволу на прокладання каналізації одному із забудовників, розглядалася можливість взяти на баланс об’єкти Учгоспу… і багато різних поточних питань. Так що до обіду йшла напружена робота в сесійній залі.

Коли закінчилося зібрання, здавалося можна й поспілкуватися. Але вийшло не так, як замислювалося. Довелося продовжити в робочому ритмі.

По дорозі вдалося почати розмову.

  • Як взагалі розставляється пріоритетність питань? Адже в соціальних мережах шириться дискусія — з чого треба починати: прикрашати Ворзель парками і скверами або вирішувати суто прагматичні питання: води або доріг. З чим до Вас найчастіше звертаються?

Краще сказати, з чим до нас не звертаються! (Посміхається — прим. автора) Навіть з суто побутовими проблемами приходять.  Якщо ж дерево впало, то намагаємося надати термінову допомогу. Коли сусід із сусідом не можуть поділити межу, теж виїжджаємо. Але є такі проблеми, які мають глибоке коріння. Мене вражало під час зустрічей з виборцями, що навіть мешканці Учгоспу або Кичеєва просили: зробіть хоча б що-небудь із центром селища, аби воно мало належний вигляд. Відверто кажучи, мені було навіть приємно, що люди не тягнуть «рядно на себе», а вболівають за спільне. Це місця,  де можна разом зібратися, запросити друзів… Тому на даний час, порадившись з депутатським корпусом, було прийнято рішення почати наведення ладу в центрі селища, розраховуючи на власні ресурси. Це стосується проспекту Курортний і парку біля Уваровського дому.

Перший об’єкт, який ми «інспектували», була дорога, що прокладається по вулиці Семеніївській (від Варшавки до Лісової).  Для мене це було справжньою несподіванкою, адже раніше це була виключно пішохідна зона, перегороджена величезними бетонними брилами. Лариса Петрівна пояснила: «До мене часто приходять  мешканці селища , яким доводилося потрапляти додому об’їзними шляхами. Ми вивчили питання і з’ясували, що ця територія належить селищу. Тож, ніяких перепон для прокладання дороги нема. От і вирішили зробити ще один в’їзд до Ворзеля з Варшавки».

Поки Лариса Федорук спілкувалася з будівельниками, я поцікавилася у заступника Олега Паламарчука як скоро ворзельські автомобілісти зможуть скористатися новим шляхом?

Дорога буде до 7 м шириною, поруч з нею планується велодоріжка, а з іншого боку тротуар. Під час закладки дороги було проведено видалення двох аварійних дерев, на що є екологічний висновок. Третій дуб, який за планом також підлягав видаленню, оскільки знаходився в межах велосипедної зони, вирішили зберегти — доріжку прокладуть в обхід дерева. Саму дорогу планується запустити найближчим часом, а тротуар і велодоріжку, під які вже підготовлений грунт, трохи пізніше. Вся траса буде освітлена — уже зараз прокладена електромережа. По завершенню будівництва дороги заплановано на місці перехрестя з Варшавкою встановити світлофор. Всі дозвільні документи зараз перебувають у завершальній фазі.

«Наступним об’єктом буде кладовище, — повідомила голова, сідаючи в машину. — Там вже більш-менш наведений лад. Тривають останні приготування».

Час ставити запитання.

  • Враховуючи сьогоднішню скруту, все ж більше доведеться покладатися на власні можливості. У Вас уже є бачення додаткових джерел наповнення бюджету?

Місцеві податки – це левова частка доходу селища. З цією метою ми зараз посилено працюємо над створенням реєстру юридичних і фізичних осіб у селищі для здійснення систематичного контролю за сплатою податків. Крім того, ведемо перемовини з тими бізнесменами, що працюють у Ворзелі, а  зареєстровані деінде, та схиляємо їх до перереєстрації. Ми плануємо створити раду підприємців, до складу якої увійдуть люди , які найбільше податків сплачують у місцевий бюджет. Наразі нас найбільше цікавить питання сплати пайової участі. Сподіваємося, що забудовники  не забаряться, адже ці кошти підуть на розвиток інфраструктури. Це все наші надходження і поповнення бюджету.

Ось ми уже на черговому об’єкті. Захожу і відчуваю — щось змінилося. Так от що! З’явилися дві асфальтовані дороги — зі входу аж в кінець. Їх точно не було.

Лариса Петрівна розповідає: «Дороги проклали на кладовищі, а от в’їзну частину поки не осилили. З часом зробимо і її».

Працівники-комунальники справно збирають гілля та сміття за парканом і скаржаться: «Люди чистять могили, а викидають сміття неподалік від паркану. Так за рік нагромаджуються цілі купи. Вже вивезли декілька машин».

А зараз кладовище виглядає, як великоднє яйце — аж блищить: все пофарбоване, побілене, почищене.

Прийняли роботу на кладовищі і знову в селищну раду. По дорозі ще одної теми торкнулися.

  • Що найближчим часом побачать ворзеляни?

Завершується двомісячник благоустрою, проведення  ямкового ремонту доріг,  продовження зняття аварійних та сухостійних дерев. Нами розробляється  проект дороги по вул. Кленова(Леніна)  та кільцевої розв’язки на перехресті вулиць Ватутіна і Київської, згідно з яким вулиця Кленова (Леніна) стане проїзною. Ворзельська селищна рада надала пропозиції щодо фінансування у 2016 році об`єктів  будівництва по селищу Ворзель за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій . На усі подані об`єкти є розроблена проектно-кошторисна документація та позитивні експертні висновки. Якщо вдасться залучити державні кошти, то це тільки позитивно вплине на вирішення проблемних питань. Невдовзі почнемо роботи з прокладання водогонів на ділянках по вул. Ворошилова — від Дзержинського до вул. Радянської; вул.1-го Травня — від вул. К.Лібкнехта до вул.Радянської;. вул.Пушкінська — від вул.Островського до вул.Крилова; по вул.Тургенєва — від вул.Чкалова до вул.Будьонного  .

У раді вже чекає Лариса Ковтун із звітом. Вона працює техніком по благоустрою. Каже, що за останні тижні з Ворзеля вивезли до тридцяти машин всякого непотребу із узліссів та рівчаків. Пообіцяла по завершенню двомісячника з благоустрою дати коментар для газети.

Потім до кабінета голови почали заходити пересічні ворзеляни зі своїми питаннями і потребами. І наостанок  — обговорювалася ідея благодійної акції «Великодній кошик», який має підтримати ветеранів, малозабезпечених, одиноких ворзелян, а також буде відправлений нашим воїнам в зону АТО.

Це і є звичайний робочий день, напружений і плідний.

1

4
3

2

 

Спілкувалася Алла БАГІРОВА

 

 

 

Читайте также: