Субсидія: запитання — відповідь

Після відмови від субсидії пільги поновлять?

Уряд ухвалив постанову № 319, відповідно до якої одержувачам житлових субсидій скасовують інші пільги на оплату цих послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу.

«Замороження» пільг діятиме доти, доки людина не відмовиться від субсидії. Інформацію про пільговиків передадуть підприємствам, які надають житлово-комунальні послуги, а також внесуть до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Водночас Кабмін стимулюватиме тих отримувачів субсидій, які економлять газ та електроенергію. І вже наступного сезону такі абоненти за певних умов не будуть сплачувати навіть обов’язкові нині розміри платежів, передбачених системою субсидіювання. «Пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів повертати до державного бюджету.

При цьому з метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди», — ідеться в пояснювальній записці до постанови Кабміну.
Більше читайте тут:  http://tsn.ua/groshi/kabmin-skasuvav-pilgi-otrimuvacham-subsidiy-642666.html

 

Які документи та куди необхідно подати, щоб отримати субсидію?

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі – за місцем проживання):

— заяву про призначення житлової субсидії;

— декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Відтепер в декларації не зазначається сума доходу без урахування податку з доходів фізичних осіб, вказуються лише вид отримуваного доходу і джерело з якого отримані кошти;

— договір найму (оренди) житла – для осіб, які винаймають житло;

— довідки про доходи –у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом управління праці та соціального захисту населення.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх управлінню праці та соціального захисту населення здійснюють уповноважені особи, сільських (селищних) рад.

Вказані документи також можуть бути надіслані поштою управлінню праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.

 

Роз’яснення щодо термінів призначення житлової субсидії?

Для нарахування субсидій управління праці та соціального захисту населення направляють запити про:

– склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб – до
житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;

– забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами – до житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, органів самоорганізації населення;

– доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків – до Державної фіскальної служби;

– суми пенсійних виплат осіб, пенсії яким призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, а також осіб, які отримують пенсії не за місцем реєстрації – до Пенсійного фонду України.

Важливо, щоб дані, зазначені в заяві та декларації та дані, які надходять на запити управлінь праці та соціального захисту населення співпадали, лише після цього виноситься рішення про призначення субсидії в 10-денний термін.

Звертаємо увагу на необхідність зазначення в заяві про призначення житлової субсидії та декларації достовірних даних.

 

 
За який період та які доходи враховуються для призначення субсидії?

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб  за попередній календарний рік.

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року.

До сукупного доходу не враховуються частина допомоги при народженні дитини та допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

 

 У яких випадках рішення про призначення субсидії приймається комісійно?

Питання призначення житлової субсидії, як виняток, виноситься на розгляд комісій, створених при райдержадміністраціях, виконавчих органів міських, районних у містах рад у випадках, якщо:

– у складі сім’ї є особи, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку);

– особові рахунки відкриті на особу, яка не зареєстрована у житловому приміщенні (будинку);

– будь-хто з членів сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням здійснив одноразову купівлю або оплатив послуги на суму, яка перевищує 50 тис. грн.

 

Чи підлягає перерахунку розмір призначеної субсидії та у яких випадках?

Перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення без звернення громадян здійснюється у разі:

зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію;

встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

внесення змін до законодавства в частині надання окремим категоріям громадян пільг на оплату житлово-комунальних послуг;

коли рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або місцевої держадміністрації встановлено дату початку (закінчення) опалювального періоду, відмінну від дати початку (закінчення) опалювального сезону, на який розраховується субсидія.

отримання за запитом уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, доходи осіб;

проведення перерахунку розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі.

 

 Чи необхідно повідомляти про зміни, які відбулися у складі зареєстрованих осіб в період отримання житлової субсидії?

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом
місяця поінформувати територіальне управління праці та соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі – про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень та надати відповідні документи.

 

 Чи необхідно повторно звертатися за призначенням субсидії на опалювальний сезон у разі якщо на даний час субсидію призначено у «нульовому» розмірі?

Ні, повторно звертатися непотрібно. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На початку опалювального сезону управління праці та соціального захисту населення розрахують розмір субсидії без додаткового звернення. Протягом десяти днів після отримання необхідної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та письмово інформують про прийняте рішення громадян.

 

 Чи необхідно повертати розмір отриманої житлової субсидії державі у разі, якщо заявниця здійснить продаж житлового приміщення чи переоформлення спадщини в майбутньому та в якому розмірі?

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Нещодавно набули чинності дві постанови Кабміну, які вносять суттєві зміни в надання пільг та субсидій.

Зокрема, зменшено норми споживання природного газу для розрахунку субсидій,

Передбачено також, що громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуться.

«Найперше постановою №317 зменшено соціальний норматив (норму використання природного газу) для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб.м на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період, — пояснює директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко. — Також зменшено соціальні норми споживання газу на приготування їжі та підігрів води. Нові норми встановлені такі самі, як для оплати спожитого газу споживачами без лічильників».

Отже, як наголошує Віталій Музиченко, при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання, норма становить 4,4 куб. м на особу в місяць. До 1 травня діяла норма 6 куб. м. Якщо є газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання — 7,1 куб. м на особу на місяць замість 9 куб. м. Коли є газова плита і газовий водонагрівач, то норма становить 14 куб. м на особу на місяць (раніше — 18 куб. м).

Також переглянуто коригуючі коефіцієнти для опалення. Для споживачів багатоповерхівок (5 і більше поверхів) встановлено такі самі коефіцієнти, як для 3 — 4-поверхових будівель. Для мешканців 1 — 2-поверхових будинків коефіцієнти незмінилися.

Кабінет міністрів України переглянув норми споживання природного газу, що використовуються при нарахуванні субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, у будинках з автономним опаленням під час опалювального сезону. Про це йдеться в постанові Кабміну №317 від 27 квітня 2016 року.

Зокрема, тепер нова норма споживання газу зменшена з 7 до 5,5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі.

Крім того, в документі закріплені і переглянуті норми для громадян, які проживають у будинках із газовими плитами, централізованим гарячим водопостачанням і без приладів обліку природного газу.

Для зазначених категорій Кабмін встановив такі норми споживання:

— при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання — 4,4 куб. м на одну людину в місяць;

— при наявності газової плити і при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача — 7,1 куб. м на одну людину в місяць;

— при наявності газової плити і газового водонагрівача — 14 куб. м на одну людину в місяць.

Як повідомлялося раніше, згідно з постановою Кабміну №319 від 27 квітня 2016 року, українцям, які мають пільги на оплату ЖКП та звертаються за субсидією, Кабмін не нараховуватиметься відповідні пільги на період отримання субсидії.

Читайте также: