Інформаційна довідка про діяльність Ірпінського бюро правової допомоги Вишневського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Вишневський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

З 1 вересня 2016 року з урахуванням потреб відповідних адміністративно-територіальній одиниць та забезпечення доступу осіб до безоплатної правової допомоги відкрито 8 бюро правової допомоги-відділів Вишневського МЦ, серед яких – Ірпінське бюро правової допомоги.

Клієнти Ірпінського бюро отримують безоплатну первинну правову допомогу, яка включає: надання правової інформації, юридичні консультації, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру, забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Протягом двох років роботи Ірпінське бюро правової допомоги Вишневського МЦ прийнятло 2830 звернень клієнтів, серед яких 146 клієнтів звернулися за безоплатною вторинною правовою допомогою, у 111 випадках Вишневським МЦ було призначено адвокатів для представництва інтересів та у 35 випадках призначено працівників Ірпінського бюро.

Фахівці Ірпінського бюро допомагають усім, хто звертається, отримати інформацію, скориставшись відповідними сервісами Мін’юсту он-лайн щодо перевірки майнових прав, про стан розгляду свого запиту до державного органу, відомості із різноманітних реєстрів Мін’юсту

Ірпінське бюро забезпечує відвідування осіб, зокрема одиноких, похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями, за місцем їх перебування з метою надання зазначеним особам безоплатної правової допомоги.

Найчастіше громадяни звертаються по допомогу до Ірпінського бюро з таких питань:

 

  1. 15% — призначення та нарахування субсидій;
  2. 15% — перерахунок пенсії;
  3. 16,9% — процедура розірвання шлюбу, стягнення аліментів;
  4. 15% — прийняття та оформлення спадщини;
  5. 10% — виконання судових рішень;
  6. 15% — отримання земельних ділянок на безоплатній основі

 

З оглядом на досвід двох років діяльності треба зазначити ефективність правопросвітництва (підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення) та застосування медіації фахівцями Ірпінського бюро, результатами чого є вирішення проблемних питань клієнтів у досудовому порядку. Фахівці бюро розглядають можливість і переваги компромісних вирішень спору, варіанти й шляхи такого вирішення з урахуванням інтересів сторін, що можуть виходити за межі конкретного «вузького» спору.

Правопросвітницька діяльність Ірпінського бюро полягає у регулярному проведенні інформаційних заходів з правових питань, які хвилюють людей та є актуальними для їхніх громад. Вони відбуваються як з ініціативи фахівців бюро так і на звернення органів місцевого самоврядування чи органів самоорганізації населення (будинкових, вуличних, сільських чи інших комітетів), громадських формувань, навчальних, соціальних чи культурних закладів, військових частин, виправних установ відбування покарання, інших установ чи організацій. Якщо у особи чи громади є потреба в отримання правових роз’яснень-фахівці бюро правової допомоги допомагають організувати та провести відповідні інформаційні заходи на території громади.

З 01.09.2016 працівниками Ірпінського бюро проведено 87 правопросвітницьких заходів.

Відповідно затвердженим графікам роботи мобільних точок доступу до системи БПД Ірпінським бюро проведено 151 виїзний прийом громадян, під час яких 354 особи отримали консультації та роз’яснення з правових питань.

 

Ірпінське бюро правової допомоги

Рік Звернення

 

БВПД Право просвітницькі заходи Виїзні прийоми Поширення інформації
Адвокати Фахівці Бюро Кількість виїздів Кількість осіб ЗМІ, сайти Роздат. матеріал
2016 176 4 1 1 20 30 3
2017 1086 64 16 57 59 169 7
2018 1568 43 18 29 72 155 13
Всього: 2830 111 35 87 151 354 23
Контакти та режим роботи Ірпінського бюро:
Адреса: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А(у приміщенні Ірпінської міської ради)
Телефон: (04597)6-04-07
Режим роботи: Понеділок – Пятниця з 8:00 до 16:00

Читайте также: